051 31 23 25

mail ons

Français  On parle Français!

Français  We speak English!

ballon
051 31 23 25 - info@warmeluchtballon.be - Français - Français

In de kijker

Vredefeesten Sint-Niklaas 2025

Afgelopen weekend nam onze ballonvaarder Hendrik deel aan de Vredefeesten in Sint-Niklaas.

We hadden extreem geluk met de weergoden: ondanks de sombere septembermaand was het afgelopen weekend stralend weer met gunstige luchtballonmeteo.

De Vredefeesten, oorspronkelijk "Bevrijdingsfeesten" genoemd, worden sinds 1948 georganiseerd ter nagedachtenis van de bevrijding van Sint-Niklaas aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. In 1973 werd de naam gewijzigd naar Vredefeesten, en sindsdien is het uitgegroeid tot een groots jaarlijks stadsfestival.

Hendrik ontwikkelde hier als ex inwoner van Sint-Niklaas de passie voor luchtballonnen, toen hij als toeschouwer als klein kind stond te dromen hoe het moest zijn om in zo'n mooie kleurrijke luchtballon op te stijgen.

Het ballonfestival is het centrale element van het evenement en behoort tot de grootste ter wereld, mede dankzij de unieke opstijging in het stadscentrum (Grote Markt) – iets wat elders ongezien is.

Ook de special shape luchtballon van Willy Naessens in de vorm van een paard werd tijdens de Vredefeesten nog eens rechtgezet. Ballonvaarten Ciers baatte jaren geleden deze ballon uit in opdracht van Willy Naessens, maar deze ballon is intussen versleten en heeft een tweede leven bij Oldtimer luchtballon verzamelaars.
Heel fijn om terug te zien!

We danken de medewerkers en het stadsbestuur voor de piekfijne organisatie!

Geplaatst op: 10.09.2025

terug naar overzicht